periondontologia.jpg

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się leczeniem chorób przyzębia. Przyzębie to tkanki otaczające ząb i utrzymujące go w kości. Jeśli dochodzi do stanu zapalnego przyzębie ulega uszkodzeniu, a zęby, coraz słabiej osadzone, z czasem wypadają.

aa89e6cf1abb86a4b1275256908fe99f.jpg

Skutkami choroby przyzębia potocznie zwanej paradontozą jest:

  • ruchomość zębów,
  • krwawienie z dziąseł,
  • nadwrażliwość zębów,
  • nieprzyjemny zapach z ust,
  • utrata zębów związana z utratą kości.

Sterowana regeneracja tkanek

Klinika La Dentica proponuje najnowocześniejszą metodę wykorzystywaną do leczenia paradontozy tzw. sterowaną regenerację tkanek (GTR - „guided tissue regeneration“ ) - jest to metoda, której celem jest odtworzenie struktur tkanek przyzębia przy użyciu specjalnych resorbowalnych błon i materiałów zastępujących kość, do których należą:

EMDOGAIN – preparat ten jest przedstawicielem nowej, biologicznej koncepcji regeneracji tkanek przyzębia. Jest wyciągiem uzyskanym z tkanek zwierzęcych, który w ostatecznym efekcie prowadzi do powstania nowej tkanki kostnej wokół zębów. Odbudowuje, zniszczone w wyniku paradontozy, struktury podporowe zęba z zachowaniem ich pierwotnej budowy i funkcji.

PERIOGLASS – jest materiałem często stosowanym wraz z EMDOGAIN. Perioglass to bioaktywne szkło, które przyjmuje odpowiednią konsystencję po zmieszaniu z płynami organicznymi (np. krwią) i tworzy rusztowanie dla regenerującej się tkanki kostnej.

Membrana kolagenowa BIO-GIDE składa się z wysoko oczyszczonych włókien kolagenowych (pochodzenia zwierzęcego). W ludzkim ciele kolagen jest głównym składnikiem skóry oraz tkanki łącznej. Naturalna budowa Bio-Gide, dzięki swoistemu działaniu jako bariera ochronna, przyspiesza proces gojenia się ran oraz umożliwia optymalną regenerację kości. Błona Bio-Gide umieszczana jest na powierzchni gojącej się kości i służy jako bariera ochronna zapobiegająca wrastaniu tkanek miękkich w przestrzeń, która powinna zostać zajęta przez kość.

Umów się na wizytę! Zadzwoń do nas!